Contact Us

Miss and Mr Latvia, LLC.
Ruses Street 26 - 128
LV-1029 Riga

Office +371 22 182 602
Media +371 29 541 221
info@missmrlatvia.com

           

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

Ksenija Labdariba

Labdarības projekts ir daļa no Miss & M. Latvia konkursa šogad pirmo reizi, un mēs varētu izvēlēties starp palīdzību bērniem, vecākiem cilvēkiem vai dzīvniekiem. Es izvēlējos pirmo iespēju, atbalsta centrā "Roku rokā" tiem jauniešiem vecumā no 5 līdz 17 gadiem, kuriem neveiksies. Ne nedaudz neveiksies, bet traģiski - viņu vecāki (galvenokārt - vientuļi) cieš no alkohola atkarības un arī liek bērniem ciest. Es atceros, kā es pirmo reizi uz turieni devos. 5 pieturas no Centrālās stacijas virzienā uz Maskačku, vecās ēkas pirmajā stāvā, durvis pa kreisi. Ilze, direktore ar cirtainiem matiem, un smaidīgs sociālais darbinieks Sandis, laipni piedāvājot man tēju un kafiju. Apspīdēta mācību telpa, divi veci datori (tikai viens no viņiem strādā), 3 galdi un dažas grāmatas mana vecumā. Man bija trieciens ar viņu optimismu, un mtrieciens ar stāstus par mazajiem cilvēkiem no šī centra. Tūlīt gribēja zvanīt savai mātei un pateikties viņai par visu. "Šeit bērni nāc spēlēt, ēst, mācīties ... bet mūsu primārais mērķis ir parādīt viņiem, ka dzīve var būt citāda", - saka Ilze un izskatās man acīs. Es joprojām domāju, cik daudz viņas acis ir redzējuši pēdējo 13 gadu laikā strādājot šeit. Un cik daudz ir paveicis komanda no 5 darbiniekiem - šogad 10 bērni dodas uz Zviedriju, lai dotu nelielu koncertu, un jūlijā viņi dodas uz ikgadēju nometni pie jūras, Jūrkalnē. Es turpinu piedāvāt to, ko es domāju, ka es daru vislabāk - mācīt un dalīties ar zināšanām - mani jaunie draugi joprojām smaida uz mani, viņi apšauba bērnu prieku studijām vasarā. "Ak, bet tur ir meitene, viņai ir sapnis mācīties spāņu valodu" - es noķeru iespēju. Nākamajā dienā es atgriezos, uzmanīgi un ziņkārīgi, lai kopā ar Sandiju aizvest bērnus pie rotaļu laukuma. Vairāk nekā 30 bērni ir ekstazī, divas meitenes vienlaicīgi paņem manu roku, un es nezinu, kā viņiem pateikt, ka noteikumi ir - mēs ejam pa pāriem (atbalsta centram nav sava spēļu laukuma, tāpēc mēs ejam uz tuvākā valsts skolu). Es nevaru salauzt šo aizturēšanu un viņu uzticību, tāpēc es smīnoju Sandiju par "piedošanu" un spēlēju ar mazajiem blondīšiem "pērtiķiem" viņu tērauda džungļos. Mēs atgriezāmies, Ilze baro melones un (saprātīgi) smejas par manu diētu, un es kļūstu par goda viesi mēģinājumām mini komandā, kas dodas uz Zviedriju. Šiem bērniem ir tik daudz potenciālu, un pēc mūsu horeogrāfijas apmācībām es pilnīgi zinu, cik daudz pūļu ir nepieciešams lai dejot, dziedāt un spēlēt teātri. Meitenes turpina sēdēt manā klēpī, glāstot ceļgaļus, liekt manas rokas ap viņiem un jautāt, vai es nāku pie viņiem, ja es nāku rīt, ja es nāku nākamā nedēļa. "- Liels paldies par visu! - Paldies, ka ieradāties pie mums! - Bet šodien es neko īpašu nedarīju, visu dienu tikai turēju un loloju bērnus... - Dažreiz tas ir viss, kas viņiem ir nepieciešams

 
2.jpg

Draugi, nekas nav patīkamāk  nekā padarīt bērnus laimīgus. Esmu brīvprātīgi strādājusi “Roku Rokā” atbalsta centrā jau vairākus mēnešus, un gribēju uzņemt viņu iecienītāku nodarbību – zimēšanu - uz nākamo līmeni. Milzīgs paldies Biržas Muzejam @ArtMuseumRigaBourse un personīgi izglītības vadītājai Maijai Mackus @maija.mackus par viņas laipnu sirdi un harizmu, kas saglabāja bērnu interesi visu laiku!

2. augusta centra vadītāji Anna un Edgars atveda bērnus uz manu mīļāko mākslas muzeju, kur mums bija izklaides ekskursija pa Austrumu Galerijas seno mākslu un 18. gs. Rietumu Galeriju, beidzot ar mīkstajiem spilveniem zem 300 gadu vecajiem pasaules slavenās gleznam. Iedvesmojoties no neticama skaistuma un izstāžu stāstiem, jaunajiem māksliniekiem bija zīmēšanas meistarklase! Stundas lidoja kamēr mēs pati radījām apkārt mākslai.

Manuprāt, sports un māksla ir labākie veidi, kā dziedēt mūsu dvēseles un pārveidot mūsu emocijas. Skaistums dod mums cerību un atgādina, ka atšķirīga, labāka dzīve ir iespējama - tieši šis ir mans mērķis šajā labdarības projektā.

 


Liels paldies Laimas Šokolādes Muzejam @LaimaSokoladesMuzejs par veiksmīgu sadarbošanu ar Miss & Mr Latvija 2017! Pateicoties Muzejam, 12. Oktobrī 20 bērni no atbalsta centra “Roku Rokā” apmeklēja Latvijas saldumu karalisti. Laimas vēsture, iemīļoto saldumu noslēpumi, personalizētas šokolādes tāfelītes, mājīga atmosfēra un daudz daudz vairāk! Vislabāk bērniem patika filmēt savus video ar konfektiem un baudīt īsto šokolādi! Lai dzīve būtu saldāka 